EĞİTİM VE PROGRAMLARIMIZ

Eğitim Programımız

EĞİTİM MODELİMİZ MONTESSORİ VE HİGH-SCOPE YAKLAŞIMLARININ SENTEZİNDEN OLUŞUR

Montessori’nin çocuğun iyi tanınması ilkesinden yola çıkarak çocuklarımızın davranış ve gelişmeleri takip edilmekte, öz bakım, bedensel ve sosyal beceriler elde etmeleri amaçlanmakta, High-Scope ile planlayarak ve uygulayarak öğrenme için ortam yaratılmaktadır.

Gelişim yönergelerine uygun yapılan ders planları ve aylık konularımız ile öğretmenlerimiz sınıf eğitimlerini hazırlarlar. Küçük gruplar içerisinde her çocuk ile ferdi olarak ilgilenen öğretmenlerimiz, çocukların kendilerine olan güvenlerinin artmasını hedeflerler. Eğitim merkezlerimiz, çocuklarımıza keşfetme, problem çözme, takım çalışmasını kavrama ve başarıyı yakalama konularını öğrenme fırsatını sağlar.

Fark Yaratmak

Eğitim kadromuz ve idarecilerimiz, çocuklarımızla konuşarak, onları dinleyerek, çocuklarımızın günlük öğrenimlerine katkıda bulunurlar. Soru sormayı öğrenmek, neden, sonuç ve bunların etkilerini fark etmek, bir konu üzerinde tartışabilmek, adil olmayı öğrenmek, eğitimin kilit noktamızdır.

Okul Öncesi eğitim programlarımızla çocuğunuz yeni bir hayata adım atacak..

Okulumuzun ana hedefi öğrenmeyi keyifli hale getirmektir. Her gün çocuğunuz, farklı materyalleri kullanarak, farklı aktiviteler içerisinde bulunarak, keşfetmeyi, incelemeyi, yaratıcı olmayı ve hayal güçlerini kullanmayı öğrenirler.

Okul öncesi eğitim programlarımız sıcak bir ortam içerisinde, çocuğunuzun diğer bireyler ile etkileşim içerisinde bulunarak sosyal becerilerini geliştirmesini, sağlıklı seçimler yapmasını, özgürce çevresinde olanların farkındalığını arttırmasını sağlar. Eğitim merkezlerimiz çocuklarımıza, keşfetme, problem çözme, takım çalışmasını kavrama, başarıyı yakalama ve öğrenme fırsatını aşılar.Programlarımızda odak nokta, her çocuğun gelişimsel, sosyal, duygusal, entellektüel ve eğitimsel gelişimini tamamlamasını sağlamaktır.

Programlarımız, müzik, yabancı dil eğitimi, jimnastik, dans ve sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiştir. Bahçe ve bahçe oyunları da günlük yaşantımızda önemli bir yer tutar. çocuklarımızın yaş grupları göz önüne alınarak uzman eğitim kadromuz tarafından hazırlanan eğitim programlarımız aynı zamanda çocuklarımızın yaşlarına uygun duygusal, sosyal, entelektüel, fiziksel ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek şekilde hazırlanmıştır.
Uyguladığımız programlar, çocuğunuza tüm akademik eğitimleri boyunca kendilerine her zaman gerekli olacak alışkanlıkları da kazandırır.

Programlarımızın ve hizmetimizin gücünün eğitim kadromuzun özverisi ile olacağına inanırız.

1 Yaş (10-24 aylık) kreş ve oyun grubu programımız. İle çocuğun sağlıklı ve güvenli koşullar da, keşif yapmasına, deneyerek öğrenmesine yeni beceriler geliştirmesine olanak tanıyoruz. Oyun ve oyuncak çocukların yaşamı öğrenmesinde en önemli araç. Sosyalleşme ve öğrenme sürecinin beraber işlendiği oyun gruplarında amaç sosyalleşme sürecinde çocuğu oyalamak yerine ona yeni beceriler ve deneyimler kazandırmak. Çocuğunuzu bir kreş ve oyun grubuna başlatmak için uygun zaman, hareketlenmeye başladığı, etrafındaki değişiklikleri algılamaya ve bu değişikliklere tepki vermeye başladığı zamandır. Ayrıntılı bilgi: bebek gurubu bölümümüzde…

2 Yaş (24-36 aylık) programımız ile çocuğunuz adım adım büyük bir gelişim sıçraması gerçekleştirecektir.
Öğretmenlerimiz, çocuğunuzun yaşına uygun gelişimi için seviyelerine göre hazırlanmış programlar eşliğinde eğlence ve aktif öğrenme metotlarını uygularlar. 2 Yaş grup programlarımız ile öğretmenlerimiz, neşeli ve aydınlık ortamlarımızda çocuklarımızın araştırma güdülerine ve öğrenme heveslerine cevap verecek uygun aktiviteleri yaptırırlar. 2 yaş çocuklarının yoğun öğrenme arzularını cevaplarken, aynı zamanda ihtiyaçları olan dengeli ve sakin aktiviteler ve dingin müzik eşliğinde hareketler yaptırarak, dış mekanda bol bol koşarak, atlayarak, zıplayarak çocuklarımızın günlerini keyifle ve eğlenerek geçirmelerini sağlarız. 2 Yaştan itibaren programlarımız İngilizce, müzik, jimnastik, ve dans branş öğretmenleri ile desteklenir.

3 Yaş(36-48 aylık) programlarımız ile çocuğunuzun geliştiğini ve büyüdüğünü gördüğünüzü hayal edin.Okulumuzdaki aydınlık sınıflar ve geniş oyun alanları, çocuğunuzun 3 yaş eğitiminde eğlenerek öğrenmesi ve başarılı olması için hazırlanmış ortamlardır.3 Yaş müfredatımızda çocuğumuz, sınıflarımızda matematik, bilim, İngilizce, jimnastik, dans, drama oyunları, müzik, yaratıcı sanat dersleri görecek ve bu konularda kendini geliştirecektir. Tüm aktivitelerimiz, gerek toplu olarak, gerekse bireysel bazda öğrenme imkanı sunar. Konularında eğitimli ve sertifikalı öğretmenlerimiz, gelişimi boyunca bire bir çocuğunuzun yanındadır.

4 Yaş(48-60 aylık) programlarımız ile çocukların gelecekteki eğitim başarıları emin ellerde Okullarımızda 4 yaş programlarımız, 4 yaşa hazırlık, sosyal becerilerin ve motor hareketlerinin gelişmesini sağlama ana konularına dayanır. Her gün okulumuz öğretmenleri, dengeli bir biçimde çocuğunuzun özgürce keşfetme ve araştırma becerilerini arttırma, işbirliğine dayalı öğrenme, bolca bahçe oyunları ve gezerek, görerek öğrenme ve bir üst sınıfa hazırlık konularına ağırlık verirler. Gruplar İngilizce, dans, müzik, jimnastik, sanat öğretilerinde konularında uzman öğretmenler tarafından desteklenir.

5 Yaş(60-72 aylık) programlarımız ile, çocuğunuzun okulda başarılı olmak için hazırlandığına emin olabilirsiniz Çocuğunuzun gelecekteki okul başarısı için gerekli olan öğrenme sevgisini kazanmasına destek olan 5 yaş programlarımıza güveniniz Çocuğunuzun anaokulunda edineceği pozitif alışkanlıklar ve tecrübenin tüm hayatı boyunca elde edeceği başarılarının bir başlangıcı olduğunu düşünüyorsanız, çocuklarınız için özel olarak hazırlanan programlarımız tam sizin için! Çocuk gelişiminin bu aşamasında gerekli olan ferdi ilgi, güvenli bir ortamda konusunun uzmanı öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimiz tarafından sağlanır .