Bir Günümüz Nasıl Geçiyor

Herşeyi Düşündük

Okulda Bir Gün

MİNİ KAMPÜS de Çocuklarımız daima mutlu...

- Okulumuzda 0-2 yaş kreş bölümü ve 2 -6 yaş aralığında ki çocuklarımıza okul öncesi eğitim verilmektedir.

- MİNİ KAMPÜS çalışan ailelerimiz için öğretmenlerimiz eşliğinde saat 07:30 da sevgiyle çocuklarımıza kapılarını açmaktadır.

- 8:00 da tüm öğretmenlerimiz çocuklarının başında hazır bulunmaktadır.

- Saat 09:30 a kadar devam eden kahvaltı saatimiz de, kahvaltılarını bitiren öğrencilerimiz sınıflara alınarak serbest zaman köşelerinde arkadaşları ile oyun keyfini yaşarlar.

- Eğitim programımız saat 09.30 itibariyle her sabah farklı bir spor programı ile başlayıp daha sonra programımızdaki haftanın konusunu öğretmenlerimiz çocuklarla sohbet ederek ,görsellerle desteklenerek anlatır,çocuklarımızın katılımları bizim için çok önemlidir, bu yüzden çocuklarımızın dialog'a katılması için teşvik ederiz.

- İngilizce derslerimizde erken çocukluk döneminde ikinci bir dil öğretmenin bilincinde Neative teacher eşliğinde bol eğlenceli, karşılıklı diyaloglarla, müzik eşliğinde sürdürülür.

- Yaratıcı sanat etkinliğimizde duyu, estetik gelişim ve yaratıcılığı geliştirici sanat çalışmaları yapılır.

- Saat 12:00 de aylık programla belirlenen özenle hazırlanmış öğle yemeğini yiyen çocuklarımız için yemek sonrası küçük yaşıtlarımız için uyku saati başlar.

- Büyük yaş gruplarımızda okuma yazma branş öğretmenimizle dil gelişimi, yazı çalışmaları ve okuma yazmaya hazırlık,harf ve heceleme çalışmaları yapılır.

- Sosyal ve duygusal davranış eğitimleri parmak oyunları, kukla gösterisi ve drama ile haftanın farklı günlerinde etkinliklerimiz devam eder.

- Daha sonra çocuklarımızla bahçe oyunları, yarışmalar, eğlenceli danslarla hava şartları da uygunsa bahçe keyfi yaşanır. Hava uygun değil ise kapalı spor alanımızda etkinliklerine devam ederler.

- Haftanın farklı günlerindeki branş derslerimiz de Satranç, Akıl Oyunları, Görsel dikkat ve işitsel dikkat çalışmaları, modern dans, halkoyunları dansları, Orf-müzik , okuma- yazma ile çocuklarımızın doğuştan var olan yetenekleri geliştirilirken farklı zekalarının da gelişimi gerçekleştirilir.

- Fen ve doğa dersimizde çocuklarımızın araştırmacı ve yaratılıcılık yetenekleri geliştirilir .

- İkindi kahvaltımız sonrası çocuklarımız gün içinde öğrendiklerini anlatmaları istenir.

- Okulumuz hafta içi saat 18.30 a kadar açıktır. 17:00 sonrasında Serbest oyun etkinlikleri, hikaye canlandırma, kitap okuma olarak programımız devam eder.

- Cumartesi Günlerimizde sabah 08:00 da açılan okulumuzda Oyun gruplarımız ile çocuklarımızın enerjilerini 17:00 e kadar atmalarını ve sosyalleşmesini sağlarız.